| toxich a întrebat:

Am si eu o problema..de cateva zile am mancarimi in zona genitala si nu stiu ce sa fac, e grav? Apropo acum vreo 2 saptamani am avut primul contact sexual cu prietenul meu si chiar nu vreau sa afle parintii mei! niste sfaturi va roooooog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TeiiaStypayhorlikson a răspuns:

Pana la urma tot vor afla. Asa ca mai bine le spui, dar nu intr-un moment in care ei sunt suparati, si ii rogi sa nu se supere. Il aduci si pe iubitul tau si vorbiti toti 4. Poate vor intelege despre ce este vorba! Succes. :*

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ti-a transmis o ciuperca, probabil. Du-te la un ginecolog pentru tratament dar sa stii ca daca nu face si el tratament, te va reinfesta.

| TeiiaStypayhorlikson a răspuns:

Pai prietenul tau stie? Daca stie, trebuie sa mergi urgent la doctor si sa-l consulti. Poate ai luat vreo bacterie sau virus de la prietenul tau si de accea te manaca. Sau poate iti vine mentruatia. Dupa ce rezolvi sa-mi spui big grin

P.S. Ai folosit prezervative?

| toxich explică (pentru TeiiaStypayhorlikson):

Da stie prietenul meu, si nu am folosit prima data prezervativ doar a 2-a oara...dar cum pot face sa merg la doctor si sa nu alfe parinti?

| TeiiaStypayhorlikson a răspuns (pentru toxich):

Pana la urma tot vor afla. Asa ca mai bine le spui, dar nu intr-un moment in care ei sunt suparati, si ii rogi sa nu se supere. Il aduci si pe iubitul tau si vorbiti toti 4. Poate vor intelege despre ce este vorba! Succes. :*