| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema. de ce dupa ce mananc incepe sa-mi bata inima tare? la fel si cand ma ridic brusc din pat sau scaun sau cand am o emotie ceva tot asa parca imi bubuie inima, simt cum pompeaza tare. ce sa fie oare? ast raspuns. P. S si cateodata cand dorm mi se umfla venele de la mana stanga sad sunt speriat... tin sa mentionez ca am facut sport (fotbal) si acum de 2 ani numai fac si am cam incetat sa mai am o viata activa cum am avut candva, sa fie asta problema? am 1, 72 cm si 65-70 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cred ca e din cauza ca ai hipertensiune...aceleasi simptome le am si eu. cand stau cateodata seara in pat simt cum imi pompeaza sangele in carotide.happy dar nu e nimic grav. cel putin eu am chestiile astea de vreo 3 ani. si nu am patit nimic rau pana acum. poate sa fie de la faptul ca bei cafea sau sucuri cu cofeina seara gen: cola mountain dew. ice tea. big grin. las'o mai usor cu ele si sa vezi ca o sa iti revii. sau mai bine. incearca sa nu mai mananci seara alimente cu multe calorii big grin

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E posibil sa ai probleme cardiace sau/si cu tensiunea. Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult medical. Succes! Numai bine!

| Corina a răspuns:

Faptul ca iti simti inima batand mai tare din senin, denota ca ai palpitatii (tahicardie sau aritmie, in functie de felul batailor inimii), deci probleme cardiace. Asta inseamna ca trebuie sa mergi la un consult cardiologic cat mai repede. Cu inima nu e de joaca! Sanatate maxima!
http://www.romedic.ro/palpitatii
http://www.soothe.ca/palpitatii.htm

| Magnific a răspuns:

Dar nu beau cola mai ales cafea cred ca am baut de 2-3 ori in viata mea cafea laughing dar adevarul e ca mananc multe prosti gen : cartofi prajiti etc.si pe deasupra mananc repede de parca cineva vrea sa imi fure mancarea laughing)))))) si seara sa stii ca mananc dupa aia ma pun in pat si imi bubuie inima happy si dabia adorm. dar ma si speri de la orice. si asta nu e bine sad numai la rau ma gandesc cand am simptomele astea sad si mai rau imi fac.

| Magnific a răspuns:

Dar nu o simt din senin happy cand stau in repaus ma simt bine nu am nici o problema cu ea. dar asta nu se intampla des.se intampla atunci cand mananc foarte mult si mancand multe grasimi. big grin

| PiGeY a răspuns:

Lipsa de calciu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am cam aceleas probleme ...acelas diacnostic pe oriunde am fost "atacuri de panica"