| deswiss a întrebat:

Am si eu o problema mai jenanta. Am observat ca de cateva zile au inceput sa imi apara mai multe chestii pe anus, arata ca un nigel dar sunt mai multi si au o culoare foarte deschisă, nu ma doare daca ii ating sau ii trag, dar e foarte deranjant. Din greseala am tras unul mai tare si s-a rupt si a curs putin sange, dar nu a durut deloc. De igiena nu cred ca ar putea fi problema deoarece ma spal zilnic, sper sa nu fie ceva mai grav... Imi e rusine sa merg la doctor momentan, astept sa vad ce spuneti si voi.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mergi la un dermatolog, sunt de natura infecțioasă. Fiind produse de un virus nu vor trece de la sine. Trebuie sa ți le cauterizeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că sunt negi, papiloame, condiloame adică hpv, human papiloma virus trebuie sa mergi urgent la dermatolog fiindcă se vor tot înmulții și poți da in cancer rectal. cred că hpv este. încearcă să nu mai rupi nimic că împrăștii infecția și să ai o igiena cat mai buna. trebuie sa ți scoată cu laserul cred că pe fondul imunității au apărut.