| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am si eu o problema mai recenta.
In ultima vreme cand beau (alcool) ma tot doare ceafa si e putin ciudat deoarece nu am mai patit asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tensiunea creste, dar ce bei? Vin roșu? Sau orice ai bea simti durerea?

| JustPaly a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Orice fel de alcool
Fie in cantitati mici

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JustPaly):

Singura solutie este, sa cauti cum este berea fara alcool poate sunt si alte tipuri de bauturi cu cantitati mici de alcool sau chiar 0%alcool

| StrongHeart a răspuns:

Hei.Renunta la alcool, te rog, pentru binele tau, o sa te simti excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti tembel? Sau imbecil?

| JustPaly a răspuns:

Incredibil domnule
Cel mai transparent raspuns
De unde ai ajuns tu la aceasta conculzie
Nespunand ce cantitate de alcool am cosumat sau ce cantitati de alcool consum im general

| JustPaly a răspuns:

Ai citit tu gresit
Majoritatea ce au răspuns
Au inteles
Ca "in ultima vreme' se poate traduce ca "recent"
Efectiv nu stiu de unde ai dedus
Ce cantități de alcool fie recent
Fie in general consum
Pentru a fii etichetat cu "betiv"
Daca nu ai un raspuns logic
Nu vad de ce tot mai insisti

| TheGoodDr a răspuns:

Inseamna ca ai hipertensiune. Posibil sa ai probleme la inima. Cel mai bine e sa faci niste analize la cardiolog, eventual sa eviti alcoolul!