| vladionut94 a întrebat:

Buna am TPU am o problema mi ai cazut un obiect greu pe picor si mi deschis o rana de 1cm si mi curs putin sange lovitura este la tibie ma durut la inceput dar mi-a trecut dar s-a umflat de la tibie in jos am dezifectat rana cu apa oxigenata si am bandazat rana se poate infecta sau sa fie ceva homoragie interna
ps:de la tibie in zos unde este umflat nu mai simt nimic si pot calca normal doar ca este umflat si s-a facut scoarta o sa imi treaca fara sa se intample ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca nu simti durere, nu cred ca e vreo problema.

1 răspuns:
| DenisaGheorghe a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un doctor, sau să întrebi o cunoștință care se pricepe. Dacă e de un cm nu cred că este atât de gravă.