| BitKode a întrebat:

Fac kickbox de ceva timp si acum 4 zile m-am lovit la tibie dupa ce am dat mai multe lovituri fara protectei. M-a durut tibia, s-a umflat putin, s-a invinetit, iar apoi a inceput sa imi treca. Asta seara am vazut ca mai era putina vanata, si cand am dat cu mana peste am simtit o gaura in tibie cam 2-3 cm lungime si 1-1, 5 latieme, in partea de jos a tibiei. Nu ma doare acum deloc, doar ca simt ca este gaura acolo. Nu este la fel ca tibia cealalta. Oare e ceva grav? A mai patit cineva asa ceva? Poate sa se rupa un fragment din tibie? Daca se rupea nu trebuia sa ma doara? Daca iau calciu cu vitamina D3 o sa imi treaca? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MateescuParker a răspuns:

Du-te la spital si vezi ce ai asa esti mai sigurwinking Du-te sa iti faca o radiografie sa vezi ce ai sigur. Succesc!