| Dzm a întrebat:

Am un catel de aproape 3 luni! Acum câteva zile s-a umplut de purici.I am facut baie, i am pus zgardita si ieri am fost cu el la veterinar si i-a pus pipeta.Astăzi l am cautat din nou si avea pe cap, atentie numai pe cap purici vii si morți La ureche era plin de purici vii.Crede ti ca ar fi cazul sa il dau si cu solutie? Nu stiu ce sa mai fac...Pur si simplu l au invadat puricii.Va rog ajutați ma! Multumesc mult!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum așa, nu a scăpat de purici nici acum? Înseamnă că nu a fost bun antiparazitarul. Ce fiolă a folosit, ce denumire? Ori i-ai făcut băiță, după ce te-ai întors de la veterinar? Nu e recomandat să-l speli ori să stea în ploaie după aplicarea soluției.
Dacă mai vezi purici vii, du-te înapoi la veterinarul care i-a aplicat soluția și arată-i rezultatul. E datoria lui, dacă ai plătit niște bani, să-l ajute corespunzător.

| Bubbleuh a răspuns:

Ai fi evitat toate astea, daca te spalai tu inainte.

| Dzm explică (pentru Bubbleuh):

Ce vrei sa spui?

| Dzm explică (pentru Bubbleuh):

Băi du te