| AlexandraDraalex a întrebat:

Buna am un prieten care acum o luna a avut parte de certuri grave si suparari. El statea foarte mult pe pc isi pierdea noptile stand pe el pana intr. O zi cand a inceput sa vb prostii si nu se mai oprea. A fost la doctor si a fost diagnosigat cu tulburare psihotica acuta cu simptome schizofrenice.intrebarea mea este aceasta boala se poate vindeca di ce anume inseamna un episod din tulburare psihotica. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este foarte grav! Nu trebuie sa-i insotesti cu el la Manastirea Prislop, desigur ca daca ai credinta in Dumnezeu si in Iisus Hristos, sa va rugati la mormantul Parintelui Arsenie Boca sa-l ajute sa se vindece pe prietenul tau de aceasta tulburare sufleteasca! Apoi totul va fi bine! Aud si vad foarte multe vindecari miraculoase ale Parintelui Arsenie Boca! Se spune ca daca te rogi cu credinta parintelui pentru sanatate, el se va duce direct sa stea devorba cu Iisus Hristos va pune o vorba buna si sa-i dea darul si sa le redea sanatate!

| Pool77 a răspuns (pentru untu):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))
Sper ca esti troll laughing))))))))))))))

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Mi-ai dovedit ca tu ai mintea intunecata si lipsita de judecata, sufletul tau ti-e pustiit de lipsa dragostei Lui Dumnezeu! Am dovada ca un vecin de langa mine care era bolnav paraplegic, a fost pana acolo, el a plans si dorea din toata inima sa se vindece si sa mearga si a venit inapoi acasa! Peste 2 luni s-a vindecat si vine la mine sa ma vada! Se vede ca esti lipsit de credinta, vina este al parintilor si bunicilor tai ca nu te-au educat cum trebuie! imi pare foarte rau pentru tine! Pacat ca e foarte trist! sad

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Mi-ai dovedit ca tu ai mintea intunecata si lipsita de judecata, sufletul tau ti-e pustiit de lipsa dragostei Lui Dumnezeu! Am dovada ca un vecin de langa mine care era bolnav paraplegic, a fost pana acolo, el a plans si dorea din toata inima sa se vindece si sa mearga si a venit inapoi acasa! Peste 2 luni s-a vindecat si vine la mine sa ma vada! Se vede ca esti lipsit de credinta, vina este al parintilor si bunicilor tai ca nu te-au educat cum trebuie! imi pare foarte rau pentru tine! Pacat ca e foarte trist! crying

| Pool77 a răspuns (pentru untu):

Ce troll laughing)) O faci bine in orice caz laughing

| untu a răspuns (pentru Pool77):

Razi,razi,razi de nu mai poti! uiti de bunul tau prieten bolnav si nu vrei sa-l ajuti deloc? Treaba ta!

| Pool77 a răspuns:

Nu ai cum sa-l vindeci, il poti cat de cat tine sub control, insa cand se dezlantuie poate baga pana si cutitul in tine...