| Stefan1123 a întrebat:

In luna noiembrie, anul trecut, am avut o cadere psihica si am fost internat doua saptamani cu diagnosticul de tulburare psihotica acuta in spital.Am fost externat cu un tratament care nu mi-a facut bine si am schimbat medicul.Acesta mi-a prescris alt tratament si am inceput sa ma simt mai bine, ba chiar normal.Dar am ramas cu gandire greoaie, lipsa de concentrare si probleme de memorie.Acum urmez tratament cu Rispolept si Neurotop de 3-4 luni.Aceste siptome sunt din cauza caderii psihice sau din cauza tratamentului? Si trebuie sa il iau toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Recomand un produs pe baza de lecitina pentru memorie. Pentru gandire greoaie... poate doar tu crezi ca ai una... in orice caz, descarca jocuri pe telefon, din acelea care sunt usoare si devin grele la sfarsit. S-a demonstrat ca jocurile astea iti cresc viteza de a gandi.

| kiri11 a răspuns:

Pentru pierderi de concentrare si o reinprospatare a memoriei, iti recomand sa citesti mai multe despre suplimentul revitalum mind. O problema asemanatoare am avut si eu, putand spune ca sportul si acest supliment m-au ajutat. happy

| KiszMy a răspuns:

N-ai avut niciodată vreo tulburare, faptul că ai conștientizat niște chestii și te-ai enervat nu relevă că erai bolnav. Psihiatrii și tratamentul sunt de vină, te-au făcut să fi mai puțin conștient însă ți-au afectat gândirea.

| ee a răspuns:

Dar am ramas cu gandire greoaie, lipsa de concentrare si probleme de memorie.

nu e din cauza mediului, muzica, zgomat etc?

| Stefan1123 explică (pentru ee):

Nu.Eu am fost o luna la facultate in Bucuresti si poate de aceea am avut caderea psihica.Dar m-am intors la mine in oras unde este liniste si aici am constatat ca am "sechelele" astea. Daca te ajuta, acolo stateam foarte mult cu muzica din casti in urechi la maxim.

| laurentiu80 a răspuns (pentru ee):

Ma mai tii minte?

| ee a răspuns (pentru laurentiu80):

Parca, donai un laptop?