| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de ajutor si pareri din partea multira dintre voi! Daca stiti, sau gasiti retete la tigari medicinale va rog sa mi le ziceti! Pe de alta parte, este adevarat ca daca fumezi zilnic tigari din salvie poti sa tratezi astmul? Sau macar sa mai "scada"? Exista riscul de a se agrava? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Tigarile medicinale sunt niste tampenii de marketing.

E ca si cand ai face taciune orice si l-ai manca sperand ca te face si bine.

Lasa-te de prostii.

| ankoro a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu-s prostii... Am cunostinte care au avut astm si care au fumat tigari din salvie. In fine, am zis sa incerc si eu.

| cristimihailov a răspuns (pentru ankoro):

Deci, exista o credinta populara, care spune ca daca esti bolnav de rinichi, sa bei urina. Crezi ca este reala?

Sau mai exista o alta credinta populara care spune ca atunci cand te tai sa pui repede pamant pe rana, ca sa se vindece. Crezi ca si asta se aplica?

Răspuns utilizator avertizat