| penthouse a întrebat:

As dori sa`mi spuneti ce suplimente nutritive sa iau pentru masa musculara.Am 1, 75m inaltime si 75 kg.

Am facut sala aproape un an, acum fac judo. Dupa un antrenament de judo storci chimonou de pe tine.

M`am gandit ca ar trebui sa iau ceva proteine cu creatina.

Intr`o vreme vroiam sa bag steroizi, Enantat. dar nu stiam ce efecte adverse o sa am... si mi-a venit mintea la cap, si am trecut peste asta.

Pana acum am luat: Pro mass, total mass, gain fast... dupa cutia de total mass m`am ingrasat bine, avea 10 g creatina/portie.Am pus putina masa dar am dat`o jos.

ce`mi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Un produs natural fara efecte adverse http://aloeveraforever.ro/......-chocolate

| Akuma a răspuns:

Pentru masa cei mai buni ar fi carbohidratii, dar poti sa iei si niste combinatii de carbo cu proteine.eu am luat" milk and egg " si a mers destul de bine. dupa care am bagat enantat si eram pe turbo. poti sa iei si steroizi,numai sa nu abuzezi de ei,pentru ca sa fim sinceri, orice **** te afecteaza in ziua de azi, steroizii ar fi ultima problema daca nu ii administrezi ca obsedatul

| Catalinjr a răspuns:

Incearca fara stero, sunt produse naturale care stimuleaza hormonii masculini, detalii aici https://www.culturism.net/stimulatoare dar inainte consulta un doctor de familie sau nutritionist.

| vasile911 a răspuns:

Eu am folosit ceva suplimente pentru muschi de aici http://metadrol.ro/. Sunt multumit, nu pot sa zic ca arat ca Bruce Lee, dar se vede schimbarea:)

| PLAYERZ a răspuns:

Poti incerca un produs de genul milk and egg sau glutamina. orice supliment are rolul sau

| cristinamarin12 a răspuns:

Eu am luat suplimentele astea. Maresc cantitattaea de testosteron.
Eu le-am luat de aici http://track.probolan50.ro/product/Probolan-50/?pid=116&uid=1440
Sunt din plante si nu au efecte secundare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristinamarin12):

Probolan din plante? rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

tu ai HABAR ce vorbesti sau esti doar un copil mic?