| Gaby3891 a întrebat:

M-am gandit sa imi iau suplimentul Gain Fast dar nu stiu cum sa il administrez, eu ma gandisem sa incep in prima sapt sau chiar si a 2 cu cate 1-2 cupe cu 400-500ml lapte/apa iar apoi sa pun 3-4cupe (sa ajung undeva la 30g proteine, 120g carbo si 600 calorii care cred ca ar fi de ajuns pentru mine, am58kg),din care sa consum jumate dimineata,jumate dupa antrenament,dar in zilele de pauza cum sa iau?
De altfel m-am gandit sa iau si Serious Mass (cantitatea de proteine/carbo/calorii tot cam aceeasi)deci care ar fi mai bun?
Pe langa acestea as vrea sa mai iau si creatina pentru ca am inteles ca ar fi buna cu unul dintre aceste suplimente. Ma gandisem sa iau ceva de la Redis, ce parere aveti? Ce ar trebui sa contina creatina?
In 2-3 luni cu aceste suplimente cam cat as putea sa cresc?

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Eu zic sa iei Serious Mass

http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/

Iei o cupa dupa antrenament cu apa, si o cupa inainte de culcare cu 400 ml de lapte.

Redis este una dintre cele mai proaste firme, eu zic sa nu iei nimic de la redis. O creatina buna este asta.

http://www.megaproteine.ro/......ce-Series/

Se ia imediat dupa efortul fizic, adica dupa antrenament, pentru ca ajuta si la refacerea muschilor etc...

Sau mai este creatina Six Star, si aia este buna. Rezultate cat de cat vor aparea dupa primele 5-6 luni tinand cont ca ai o alimentatie buna, te odihnesti si ai un antrenament bine pus la punct.

| Gaby3891 explică (pentru Vladut650):

In zilele de pauza trebuie sa mai iau neaparat serious? Ca se duce cam repede. Si ziceam sa iau o creatina ca am inteles ca e buna cu acest supliment, ma gandisem de la redis ca am vazut ca sunt mai ieftine si nu am bugetu prea mare.

| Gaby3891 explică (pentru Gaby3891):

Http://www.megaproteine.ro/......Powder/,ce zici de aceasta combinatie cu tot cu creatina. Sa pun o cupa cu 400ml apa (sau lapte ce ar fi mai bine?)si sa il beau dupa antrenament, sau jumate dupa antrenament, jumate seara. Iar in zilele de pauza tot o cupa intre mese?

| Vladut650 a răspuns (pentru Gaby3891):

Da, iei si in zilele de pauza, inainte de culcare cu 400 ml de apa. O creatina buna e cea care te-am zis mai sus, dar poti lua si creatina de la ON, si aia e buna.

| Gaby3891 explică (pentru Vladut650):

Creatina cand sa o iau? Suplimentul e bun in cantitatea aia?

| Vladut650 a răspuns (pentru Gaby3891):

Cea de la Muscletech o iei dupa antrenament.

Iar cea de la ON, eu zic sa o iei inainte de antrenament cu 30 de minute.

9 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Oricare produs ai lua, gain fast sau serious mass, sunt foarte bune. Respecta modul de administrare recomandat, pentru rezultate ok.
La Serious mass 1 cupa dupa antrenament si 1 cupa seara inainte de culcare sau intre micul dejun si masa de pranz daca faci antrenamentul seara tarziu. La gain fast poti imparti cele 5 cupe 3 dupa antrenament si 2 seara (5 cupe sa administrezi pe zi) daca ti se pare mult 5 odata.
Cat despre produsele Redis, ma abtin. Dar iti pot recomanda o creatina, raport calitate-pret, ok http://www.megaproteine.ro/Creatina/Muscle-Line-Creatine-Complex/
Mananca sanatos, antreneaza-te corect si odihneste-te suficient!

| Gaby3891 explică (pentru AntrenorFitness):

Si in zilele de pauza sa mai iau gain fast? Ma gandisem la creatina de la redis ca era mai ieftina si nu am prea multi bani, caut o creatina mai ieftina.

| Gaby3891 explică (pentru Gaby3891):

Http://www.megaproteine.ro/......Powder/,ce zici de aceasta combinatie cu tot cu creatina. Sa pun o cupa cu 400ml apa (sau lapte ce ar fi mai bine?)si sa il beau dupa antrenament, sau jumate dupa antrenament, jumate seara. Iar in zilele de pauza tot o cupa intre mese? De asemenea creatina cand trebuie luata, merg la antrenament pe la 2-3 cand vin de la scoala.

| FlorinMurariu a răspuns:

Gain Fast contine 5 cupe de administrare. (mi se pare cam mult pentru o proteina de calitate superioara cum spun ei).
Serious Mass contine 1250 din care 40 calorii din grasimi.Acuma daca tu te alimentezi corect si adaugi acest supliment vei avea parte de rezultate bune (nu te uita la calorii, uita-te la continutul de proteine) deoarece caloriile iti va rezulta strat adipos (grasime). Proteina creste muschiu si dezvolta masa musculara!
Redis nu recomand la nimeni, acum tu faci ce vrei.
In 2-3 luni cel mai ok ar fi sa pui undeva la 4-5 kg (cu atentie la alimentatie, odhina, suplimentare, antrenament)