| pumpkin_1811 a întrebat:

As dori sa stiu ce crema pot folosi, daca dupa un tratament cu isotrexin gel pentru acnee, mi-a aparut cred ca un fel de dermatita alergica dupa cum scria si la reactiile adverse?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te da cu Fenistil Gel pe fata, ca nu prea e recomandat. Eu te sfatuiesc sa intrerupi aplicarea si sa te duci la dermatologul care ti-a recomandat Isotrexinul. Alergiile medicamentoase nu trec prea usor. Pana ajungi la dermatolog, ia 1 comprimat de Aerius de doua ori pe zi.

| Gregory a răspuns:

Buna! Foloseste Fenistil gel. Detalii despre utilizarea lui le poti afla de aici:
http://www.farmaline.ro/? cid=1&pid=3866
Multa sanatate :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Institutul Cantacuzino creeaza auto-vaccin pentru acnee, eficace 100 %, nu raman cicatrice. Pret 20 roni.