| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutați cu cateva sfaturi. Eu merg cam zilnic la fotbal, cu prietenii, însă transpir foarte rău pe spate și joc cu un hanorac pe mine pentru ca daca joc cu tricoul ud imi e foarte frig si nu vreau să răcesc. Ce e de făcut pentru a evita o răceală? Să schimb tricoul imediat acasă? Sa nu beau apa după sport (oricum nu beau dar cam cat timp ar trebui până când aș putea, după efort).
Să nu mai ies afară? Ce ar trebui să fac pentru a evita o eventuală răceală, după orice efort fizic?
Mulțumesc kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Esti obsedat de raceală, din cate vad.Stai in tricou, atata timp cat joci fotbal.Cand ai terminat cu fotbalul ia hanoracul pe tine pana acasa.Acasa faci duș si te schimbi de tot ce ai pe tine si gata.