| Lazãr_Narcis_1999 a întrebat:

as vrea sa stiu cat de grava poate fi confuzia mintala, in situatia in care am facut toate analizele inclusiv EEG?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Am intrat aici http://www.psychologies.ro/cuvant/confuzie-mintala si am citit despre confuzia mintala.
Analizele au iesit bine? Ele declara ca esti sanatos sau bolnav?
Tu trebuie sa cauti care ar fi cauza (sau cauzele) care au dus la aceasta afectiune, si sa incerci sa le indepartezi. Poate fi ceva din alimentatie -din mancare ori bautura, sau dintr-un stil de viata nesanatos(nu faci exercitii fizice, dormi prea tarziu si prea putin noaptea); ori poate ai trecut printr-un stres foarte mare, fie perioada scurta, fie mai lunga. O relatie buna cu oamenii si cu Dumnezeu rezolva foarte multe probleme.
Trebuie sa vezi ce vicii ai si sa te lupti cu ele ca sa le biruiesti. Problemele de memorie apar din lipsa zincului. Relatiile sexuale(cu sau fara partenera) duce la pierderea acestuia. Te va ajuta mult matematica(chiar daca poate nu iti place), deoarece aceasta pune la lucru "muschii" memoriei si o poti dezvolta.
Mai mult decat atat, avem un Parinte iubitor sus in ceruri, dar care este foarte aproape de noi si care este interesat de binele nostru -si lucreaza pentru binele nostru- mult mai mult decat noi insine. Daca la oameni exista lucruri imposibil de rezolvat, afla ca "la Dumnezeu toate lucrurile sunt cu putinta." (Matei.19:26)
Mantuitorul nostru care a vindecat pe toti bolnavii care au venit la El -si nicunul nu a plecat bolnav de la El- poate sa vindece si astazi la fel ca si in trecut. El spune: "Pe cel ce vine la Mine, nu-l voi izgoni afara." (Ioan.6:37) De aceea te sfatuiesc ca sa vii asa cum esti inaintea Lui, si cu deplina credinta sa Ii spui tot ce ai pe suflet. Poate ca nu esti intr-o buna relatie cu El? El spune: "cei razvratiti vor locui si ei langa Domnul Dumnezeu" (Psalm.68:18) daca nu vor starui in starea aceasta. Fagaduinta Lui este: "Inainte ca sa Ma cheme, le voi raspunde; inainte ca sa ispraveasca vorba, ii voi asculta!" (Isaia.65:24)
Nu cauta sa-ti spui intrebari de felul: "De ce a venit boala aceasta peste mine?" sau "De ce eu?"; si nici sa te autocompatimesti spunandu-ti ca din vina ta a venit peste tine necazul aceasta. Dumnezeu cand ne binecuvanteaza, o face fara mustrare.
Increde-te in El.
http://www.google.ro/......http?/url

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

In functie de rezultatul de la analize

| Lazãr_Narcis_1999 explică:

Analizele au iesit bine, insa starea asta apare pur si simplu...