| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am plâns și după maxim 5 minute am început sa am probleme cu respirația. Nu mai puteam trage tot aerul in plămâni, doar jumătate. Și nici sa vorbesc fără sa mă întrerup din secunda în secunda nu puteam. De doua ori mi s-a întâmplat, doar atunci când plângeam. Dar de data asta a fost mai grav. Credeți ca as putea avea astm? Din câte știu nu se poate vindeca de tot, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu. Te ai suparat și asta te a afectat pe moment. Dacă ai avea crize serioase, ai leșină. Crizele în astm apar pana și în timpul somnului. Dacă într-adevăr te vei îmbolnăvi de așa ceva, trebuie sa știi ca e boala care se dezvolta în timp. Atacurile de panica și stresul în sine înrăutățesc starea de sănătate dar în timp. Când ești supărată, amintește ți ca nu ai timp sa suferi. Sunt lucruri mai importante de făcut. Necazurile nu contează pentru tine, nu? Atunci, de fiecare data când treci peste un necaz, bucura te ca nu a fost mai rău și vezi ți de viață! Probabil, atunci când vei avea o afecțiune acuta și grava, nu vei mai avea timp sa scrii aici pe net. Numai bine!

| Justme111 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa din cauza ca am astm bronsic. Dar ai grija ca poate fi si un atac de panica.

| user924849874 a răspuns:

Nu e nicio problema, stai linistit/a, nu ai astm.Si eu am patit acelasi lucru de nenumarate lori, dar nu am astm, sunt perfect normala! E doar din cauza emotiilor puternice. Funda?

| popular a răspuns:

Tu nu ai asm doar ai pierdut energia pe plins si muschii tai au epuizat poate ca ai tensiune interhraniana