| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna,astazi cand am vrut sa ma urinez nu am putut sa fac decat cateva picaturi iar servetelul cu care m-am sters era de sange, tin sa menționez ca m-a durut foarte tare.Am cautat pe net ca ar putea fi cistita, vreau sa-i spun mamei mele insa imi este rusine sa nu-si dea seama ca am intretinut relatii sexuale.De la ce cauze mai poate aparea cistita? Se poate confunda cu primele semne ale unei femei însărcinate?(acele pete roz sau maro pe chiloti)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog este bine sa te vada el, cistita sau anexita este o infectie a tractului urinar iar femeile fac des infectii urinare si cistite, poate ai mers desculță pe gresia rece si de aceea ai facut cistita, vorbeste cu mama ta spune i ca te doare si mergi la medicul de familie sa i ei trimitere catre ginecolog, numai sta asa, ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Multi inainte, sanatate multa. Vorbeste cu mama ta, sa mearga cu tine la medic, ce mai conteaza acum ca ti ai inceput viata sexuala o sa te inteleaga, a fost si ea la varsta la care esti tu acum a avut si ea dorinte sexuale la fel ca tine. Acum trebuie sa fie alaturi de tine sa te ajute.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este ceva grav? Poate aparea aceasta afectiune din cauza sexului?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Nu este din cauza sexului, cistita o faci datorita racelii, ai racit jos cum se spune la vagin, si cu pastile date de medic după ce i ti face ecografie te vinddeci, poate ai nisip la rinichi, numai el o sa i ti confirme după ce te consultă. Stai linistita nu are legatura cu sexul.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc frumos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă află mama, ce-i?

| mihai69 a răspuns:

Poate fi și un calcul renal pornit la vale care blochează uretra. Mergi la medic! Nu are nicio treabă cu viața ta sexuală!