| MeMeMe97 a întrebat:

azi am fost la dermatolog si mi-a recomandat urmatorul tratament pentru acnee:
1 pastila pe zi de unidox solutab 100 mg(timp de 15 zile dupa care cate o jum pe zi timp de 22 de zile)
Un sapun:Bioderma Sebium Pain si un gel pe care sa il aplic dupa ce o sa ma spal cu sapun:isotrexin gel
Ati mai facut tratament cu vreuna din aceste prescriptii facute de dermatologul meu? Cum a mers?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sorelina a răspuns:

Ei bine si eu am avut un tratament ce includea pastile Unidox, sunt foarte bune. PS: Urmeaza cu sfintenie tratamentul, si mergi perioidic la medicul dermatolog! fundita?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La fiecare se comportă diferit. Tu trebuie să urmezi tratamentul întocmai cum a fost prescris. Dacă nu faci nu te poți lua de medic că nu este priceput!
Pa, pa.

| Claudia10girl a răspuns:

Fiecare ten reactioneaza diferit. Eu am fost la dermatalog si mi-a dat sa folosesc un tratament natural de la Vervory si mi-a vindecat tenul. Dar cum ziceam fiecare persoana e diferita.