| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Azi cand am plecat de la mami de la serviciu in oras, am o mica jena, o durere efectiv surda (nu stiu cum sa zic) in partea de jos pe stanga!
Daca ma apas sau ma masez acolo, nu simt nimic si nici nu ma doare! Doar e o mica jena!? Si nu inteleg de la ce? A aparut azi brusc!
Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O jenă fugi la doctor fără jenă.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie de la mers mult sau de la oboseala. Daca iti apare iar mergi la medic

| CezaraEM a răspuns (pentru Freya1):

Daaa, am mers destul de pe jos azi si am mers si repede, posibil sa fii facut vreo miscare brusca, se mai intampla....nu cred ca este nimic grav, avand in vedere ca daca apas in zona aia, nu doare!

| CezaraEM a răspuns:

Sau poate vine menstra?!

| Freya1 a răspuns (pentru CezaraEM):

Se poate si una si alta ia un nospa daca trece inseamna ca e de la menstruatie oricum e bun la dureri de burta

| Nicusoara1230 a răspuns:

In primul rand nu ai specificat ce varsta ai iar in al doilea rand cred ca o sa iti vina ciclul menstrual. Si mie mi.a venit anul ista!

| CezaraEM a răspuns (pentru Nicusoara1230):

Am 24 de ani, iar in al doilea rand, ultima oara cand mi-a venit, a fost pe la sfarsitul lunii iulie, inceputul lunii august!

| Nicusoara1230 a răspuns (pentru CezaraEM):

Auci