| ShREKT a întrebat:

Cam de o saptamana ma doare partea frontala a capului in interior, mai mult cand ma misc si nu trece nicicum. Vreau sa spun ca cu cat ma misc mai brusc, mai repede, ma doare mai tare si sunt dureri ce nu tin mult, dar uneori o simt constant fara sa fac nimic si am luat medicamente dar nu imi trece, la fel ma simt de o saptamana. Inainte sa ma doare am fost la un festival de rock si am dat headbang, dar niciodata nu m-a durut capul si am facut asta des. As dori niste ajutor daca va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Decat sa iti spunem noi aici vreo tampenie, mai bine mergi la medic. Sunt o multime de cauze posibile ale unei dureri de cap. Medicul tau de familie iti va da o trimitere catre un specialist. Cu capul nu este de joaca daca doare sau daca te-ai lovit.

| GabyT10 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, acesta daca va considera necesar iti va da trimitere la un medic neurolog.Iti doresc multa sanatate.

| Nemesyssp a răspuns:

Nu sunt medic și nu as vrea sa te descurajez dar acestea sunt simptomele unei tumori, mergi cât mai urgent la doctor.