| deny a întrebat:

BUNA cand fac sport obosesc foarte repede dar alerg cel mai repede din clasa?
de ce obosesc asa de repede nici macar 1 km nu pot sa alerg fara sa iau pauze

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmeliaIoana14 a răspuns:

Fiecare om este diferit asa si eu sunt uni care au asm acestia nu pot alerga repede dar unii oamenii au 20% de aceea

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Alergarea in regim de viteza (sprintul) este una, iar alergatul in regim de rezistenta (semifondul de ex) este cu totul alceva. Nu te-ai intrebat niciodata de ce sportivii de la proba de 100 m, sa zicem, nu participa si la proba de 3000 m?

| Psihiatra a răspuns:

Poate ar trebui sa consulti medicul sa-ti faci unele analize.

| Psihiatra a răspuns:

Poate fi lipsa de magneziu

| Alisstor a răspuns:

Ii simplu. Daca vrei sa scapi de problema asta, antreneaza-te la fuga. Ia un prieten sau o prietena; coleg/colega de clasa si fa jogging la rezistenta. O sa vezi ca o sa dispara problema.

| doroteea a răspuns:

Nu ma prea pricep la chestii de-astea, dar depinde cati ani ai si eu cred ca un km e cam mult. Oricm incearca sa te concentrezi cand alergi, sa respiri normal, sa nu vorbesti cu nimeni in timpul ala... poate iti da si altcineva sfaturi mai bune, eu nu ma prea priceptongue succes.

| AleeexandrA a răspuns:

Am citit eu intr-un ziar ca cica daca pui picorul stang pe pamant cand expiri nu mai obsesti asa repede... poti sa incerci
:d

| Flore555 a răspuns:

Poate ai polipi, si eu tot asa sunt, sau poate e de la vremea aceasta trebuia sa fie frig si e cald...

| elydoolshika a răspuns:

Eu abia pot alerga 5 m laughing