| Alexandraaaaaaaaxdd123 a întrebat:

Buna,care credeti ca sunt cele mai bune absorbante, fetelor?
Eu folosesc always ultra normal plus,si nu sunt prea bune,adica, imi curge prea mult, vreau niste absorbante mai ' mari' ca acestea, :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Schimba-le mai des. Din experienta mea sunt cele mai bune de pe piata si daca ai grija sa le schimbi la 3 ore, nu se intmpla nimic

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate trebuie sa ai mai multa grija de sanatate, adica, daca ai hipermenoree, sa vezi ce cauzeaza asta la tine - ceva ce tine de alimentatie, de progamul zilnic, stres, nerespectarea programului normal de somn, cafea, red bull sau alte stimulente la care, macar in saptamana dinaintea menstruatiei, ar trebui sa le reduci portia. Revenind la alimentatie, ar trebui sa descoperi care sunt "prietenii" tai dintre verdeturile, legumele sau plantele medicinale.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Foloseşte Always Ultra Night - vezi linkul :
http://homeflavour.eu/......860008.jpg

Cele folosite de tine au 4 picuri pe ambalaj, cele indicate de mine sunt mai GROASE ( au 6 picuri pe ambalaj ).

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Acelea de la alaways

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti folosi pe cele maxi.
Sunt cele de noapte, tot de la Always, sunt bune.
Si schimba-te mai des.
Te pup!

| airflow a răspuns:

Poti folosi un catel de talie mica si f blanos

| Alexandraaaaaaaaxdd123 explică (pentru airflow):

Daca ai de gand sa scrii prostii te rog frumos numai comenta pentru ca e ceva serios, parerea meawinking, multumesc. o seara placuta ^_^

| Alakhaincatty a răspuns (pentru airflow):

Ce este cu raspunsul asta laughing)?

| Crisu_Andreea_1989 a răspuns:

Foloseste si tampoane odata cu absorbantele si te schimbi mai des.

| qKatherine a răspuns:

In zilele de menstruatie ( in care iti curge sange ) poti folosi absorbante always ultra, insa daca ai un flux abundent, foloseste always maxi. Sunt mai groase si absorb foarte repede lichidul.
In zilele dinaintea menstruatiei, in care ai acea secretie vaginala albicioasa, foloseste absorbante zilnice precum Discreet sau Always Everyday, pentru un plus de prospetime si pentru a absorbi umezeala.