| Cezar_4927 a întrebat:

cate kilograme trebuie sa am la varsta de 16 ani si inaltimea de 1, 70-1, 75 m? Eu acum am 77 kg si mi se pare foarte mult!, trebuie sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denysse92 a răspuns:

Valorile sunt urmatoarele
la 1, 70 trebuie 60, 8 - 66, 7 kg
la 1, 73 trebuie 62, 6 - 68, 9 kg
la 1, 75 trebuie 64, 4 - 70, 8 kg

deci putin ar trebui un pic sa mai slabesti... daca asta vrei

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| foreveralive a răspuns:

Http://www.slabire-sanatate.ro/greutate_optima.php
uita te aici. sper ca te am ajutat!