| MayaPufyLola a întrebat:

Catelul meu a fost încăierat și este foarte puțin zgariat pe testicule și penis. I am dat cu baneocin crema. Este a 3a zi dar sta foarte suparat, astăzi nu a mâncat deloc, și doarme în continuu. Nu știu ce sa fac sa mănânce.
P.s. Nu incepeți cu "du te le veterinar etc."
Decât sa l duc la veterinarul de aici, mai bine nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Atunci poti doar sa ai grija de el, sa-i dai sa manance si sa bea apa si sa nu incerci sa-l fortezi sa-si consume energia. Daca pana dupa sarbatori nu-si revine trebuie sa mergi la un veterinar.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

E posibil sa fi facut o infectie, de asta e si fara energie. Daca e cu infectie si nu-l vede un veterinar e posibil sa moara.

| MayaPufyLola explică (pentru CuriousStuff):

Cel mai apropiat veterinar e la 30 km.Și sunt sărbătorile.

| MayaPufyLola explică (pentru CuriousStuff):

Am încercat sa i dau jumate de algocalmin. Am zis va poate are dureri și i le mai calmează. Dar nu vrea sa mănânce nimic

| CuriousStuff a răspuns (pentru MayaPufyLola):

Nu am animal de companie si nici nu stiu cum se trateaza animalele, nu stiu daca e recomandat sa-i dai medicamente...

| CuriousStuff a răspuns (pentru MayaPufyLola):

Atunci poti doar sa ai grija de el, sa-i dai sa manance si sa bea apa si sa nu incerci sa-l fortezi sa-si consume energia. Daca pana dupa sarbatori nu-si revine trebuie sa mergi la un veterinar.