| mihaela_7412 a întrebat:

Buna ce este in partea stanga jos?
asa cum in dreapta e apendicita in stanga ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Buna! Splina cred

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Apendicita e operaţia, apendicul e în dreapta. În stânga este spina.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Gray1226.png
Produce anticorpi care sunt folosiţi cînd eşti bolnavă. În China cred, e considerată a fi o prelungire a pancreasului.

| DrLavinia a răspuns:

Daca e vorba de o durere atunci cauza poate fi de natura ginecologica(un ovar cu probleme) si atunci trebuie consultat un ginecolog sau poate fii vorba si de probleme la nivelul colonului si atunci daca exista si alte simptome trebuie vazut un chirurg.

| Irina1705 a răspuns:

Ovarul sting, daca esti fatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Splina. Am si eu o intrebare straight face! De ce de vreo doua zile ma doare in partea stanga jos si imi cam amorteste piciorul stang? sad