| BogdanRoooo1111 a întrebat:

Bună! Ce mărci de lentile pentru ochelari sunt cele mai bune. Azi am fost la medicul oftalmolog și octometristul (cred că așa se numește) mia făcut o ofertă de ochelari cu lentilele de la Hoya, mai exact Maxxee 1.60 HCC Blue. Sunt bune aceste lentile? Știu că au protecție pentru monitor, dar antireflex au? Mulțumesc! (Scuzați categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Niște jucării..., dacă vrei să fii tare, ia și tu Zeiss sau Essilor nu ieftinisme d-ălea

| adryang78 a răspuns:

Indiferent cine le produce, extraopțiunile sunt adăugate doar la cerere. Și, bineînțeles, costă în plus. Deci, dacă au protecție pentru monitor nu înseamnă că au și antireflex sau că sunt și heliomate.
Ca și producători, de departe cele mai bune sunt de la Zeiss.