| AnaMariiia2405 a întrebat:

Azi am fost la oftalmolog sa-mi fac lentilele pentru ochelari si am ales lentile antireflex de la hoya cu protectie pentru calculator. As vrea sa stiu daca pe lentile se vede lumina albastra foarte strident? La soare de exemplu se vede pe lentila lumina albastra sau altfel de lumina? Nu sunt heliomate, dar as vrea sa fie cat mai transparente

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Dintr-un anumit unghi, da, se va vedea colorat.Eu cred ca este un efect foarte fain (si eu port ochelari).