| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode de indesire a parului folositi si sunt bune, adica rezultatele sunt vizibile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Parul creste dintr-un folicul, e imposibil sa înmulțești numărul de foliculi. Metodele de indesire a parului funcționează doar in cazul in care ti-a căzut mult par și îl vrei înapoi, mai repede. Asta a fost și cazul meu și m-au ajutat diferite șampoane: de cal, Favisan, Ducray etc

| sierra1 a răspuns:

Nimic altceva înafara implantului nu-ți indesește părul

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am auzit fete care au comandat nu stiu ce pastile gen jeleuri si au un par foarte des ac

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Folclor

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ok

| firu a răspuns:

Chelstop. Chiar daca o sa râzi, mi.am dat de pe vremea liceului si am vazut pe cand imi faceam carare firisoare mici de 4cm care cresteau. Însa nu m.am tinut prea mult de tratament. Mi se parea dificil sa ma spal de 2 ori si inainte si dupa mai ales iarna pentru ca era frig si se usca greu.