| catalin908070 a întrebat:

Buna,cine imi poate spune de ce respir greu cateodata de exemplu dimineata cand ma trezesc respir perfect dar daca stau pe vine sa in alta pozitie incomoda nu pot sa respir deloc...ce pot face in privinta asta?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beautyroom a răspuns:

O problema respiratorie nu poate fi tratata sau diagnosticata pe internet. Te sfatuim sa mergi la un medic cardiolog si pneumolog. Pot fi probleme cardiace, respiratorii, anatomice. Chiar si stilul de viata poate fi de vina. Fumatul, o deviatie de sept, o raceala netratata, un fond astmatic... poti afla doar in urma unui consult de specialitate.

Iti dorim multa sanatate happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o radiografie pulmonară, un control medical.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi un medic di ce nu consulţi tu, oare...
Rău faceţi că nu mergeţi măcar până la medic, stai aşe până e prea târziu, vai de mine şi de mine.
Du-te la medic, Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-te de fumat(dacda fumezi), fa miscare in aer liber si evident...un control la medic.

| Dan10079 a răspuns:

Salut! Trebuie sa mergi la doctorul de familie si sa-ti dea sa faci niste analize pentru a depista ce boala ai sau ce cauza determina asta. Sper sa te-am ajutat!

| gabytza2013 a răspuns:

Mergi la medic urgent.