| vlad_2650 a întrebat:

cum sa scap de negii de broasca de pe mana, plz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un dermatolog sau cumperi un produs special pentru înghețarea lor din farmacie.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Exista o solutie speciala impotriva negilor. Se numeste "Cryopharma". O poti gasesi la orice farmacie.
http://www.efarma.ro/products.php?id=3453
Succes! Numai bine!

| fabiola a răspuns:

Mergi la un dermatolog, iti prescrie o solutie si in trei saptamani scapi!

| sKilL a răspuns:

Poti sa-i "cauterizezi" la un medic dermatolog. sau ar mai fi o solutie cu o planta numita nu stiu cum. din seva ei sau chestii de genul( un lichid galben) + un cutit infierbantat il pui peste neg + acel lichid... => sfatul meu este sa mergi la un medic dermatolog sa ti-l cauterizeze.

| BAM_7947 a răspuns:

Iti tai mana... sau incerci cu o planta numita rostopasca sau mai bine mergi la farmacie si exista un spray cu niste chestii mici din burete cu care ii cauterizezi. baftos

| BAM_7947 a răspuns:

Asa Cryopharma aia e foarte buna. e cam scumpa din cate imi aduc aminte dar nu ceva de speriat. cred ca te va costa in jur de 100 lei

| cristipc2011 a răspuns:

Sall iti dau un sfat sa nu iti cumperi cryopharma nu e buna de nimic mi-am dat si de 3-4 ori pe zi si nimicstraight face