| buzeduulci a întrebat:

big grin Am si eu o problema destul de marelaughing)
Acum vreo 5-6 ani mi-am rupt un dinte din fata, si am fost la stomato si mi-a scos nervii din dinte si mi-a pus plomba..practic mi-a reconstruit o parte din dinte. Astazi insa, mi-a cazut plomba si se vede oribil -_- Este cineva din Iasi care sa stie preturile de pe la stomatologii care sa fie totodata si cu reducere de student? Daca nu, cat costa fara reduceri? Si in afara de asta, pot bea cola/fumez? pls heeeeelp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

O plomba costa in jur de 100 lei. http://www.i-medic.ro/......le-dentare

| buzeduulci explică (pentru doctoressa):

Exact 100de lei a zis ca e o plomba. dar am decis sa il imbrac cu portelan alb si mai dureza aproape o saptamana pana e gata. mi l-a pilit si mi-a luat putin si din gingie ca sa-l poata face.si ma costa 440 de lei