| Hela a întrebat:

Buna! Daca exista cineva care a trecut printr-o depresie și a depășit-o... Câteva sfaturi pentru a trece starea de depresie și lehamite? In ce ați găsit motivarea din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, am depășit.
2. Să o analizezi și să cauți soluții.
3. Am găsit motivarea exact în ceea ce a cauzat depresia.

| Mirel4412 a răspuns:

De depresie au avut parte toti oamenii, dar unii pe periode mai scurte unii mai lunga.
Eu mi am gasit motivatia prin natura si credinta, mergeam cu prietenii in padure si ma uitam in jurul meu la toata vegetatia, si imi dadeam seama ce frumoasa e, iar eu stau suparat.
Incearca sa comunici mai mult cu oamenii, si sa faci ce iti place.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert265 a răspuns:

Prin oameni credinta, rugăciuni și vointa

| MaraMadalina1888 a răspuns:

Nu o sa te ajute nici o rugăciune, nici o credință. Nimeni nu te ridică de la pământ, nici macar renumitul vostru dumnezeu.Eu mi am gasit pasiunile și am asteptat sa treaca timpul. Dacă ai intrat in depresie este din cauza unui anumit motiv pentru care esti in stadiul asta. Înfruntă realitatea si rezolva problema. Trebuie sa ai incredere in tine, o sa treci peste cand totul o sa iti vina mai clar de vazut.

| Hela explică (pentru MaraMadalina1888):

Starea asta o am de foarte mult timp și nu știu de ce