| SuntTrisSta a întrebat:

daca la termen de 1-2 saptamini de sarcina am baut 4 pastile (odata) de Drotaverina. Ce riscuri sunt asupra bebe-ului? Acum am 6 saptamini si am cateva zile decind am dureri de burta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice medicament.
Utilizarea Drotaverină în timpul sarcinii necesită prudenţă.