| Alexia16ale a întrebat:

Buna,Daca stau 7 zile in post cu apa fara mancare am 50 de kg pana la cate kg pot ajunge? Vreau neaparat sa incerc acest post si pentru organism dar si pentru a slabi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu inteleg frenezia asta a slabitului rapid, toti vor repede, dar nu se gandesc ca le-a luat "o viata" sa puna pe ei kg in plus, adica o perioada mare de timpwinking
nu exista slabit rapid si care sa fie sanatos!
slabitul trebuie facut treptat, cu dieta adecvata, cu analize facute la zi, mai ales ca unii au probleme de sanatate de care nu stiu si un "post" de asta cu apa ii poate termina!
deci aveti net folositi-l cu cap
slabiti cu ajutorul medicilor nu de capul vostru si nu privind la ce face x si y care promoveaza diete si retete pe internet, unii care nu au nicio treaba cu acest domeniu doar vor afirmare si sa castige urmaritori!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai inventa scenarii pe care nu el vei face niciodata, fiindca nu esti capabila sa le faci.

| LoveSleep a răspuns:

Mananca o singura data pe zi, renunta la prajeli, fast food, dulciuri sau chipsuri de orice fel.

Alterneaza asta cu putin sport si pana in vara esti si mai sanatoasa si arati si mult mai bine.

Nu e nevoie sa te duci in extreme, poti slabi si altfel.

| johnnny123 a răspuns:

Încă nu ai terminat cu tâmpeniile astea? Dacă încerci să faci asta nu vei reuși decât să afli trei lucruri:

1) De ce înfometarea este o metodă de tortură a prizonierilor
2) În ce hal se poate deregla un organism în creștere pe fondul acestui gen de șocuri
3) Cât de temporare sunt "rezultatele"

| Alexia16ale explică (pentru johnnny123):

Nu imi mai suport corpul simt am nevoie sa slabesc pana la vara neaparat 10 kg

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Dacă la 50 kg "nu-ți suporți corpul", poate că trebuie să vezi un psiholog mai degrabă decât să te înfometezi.

| Alexia16ale explică (pentru johnnny123):

Am 1.55 cm

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexia16ale):

Asta nu înseamnă că trebuie să te înfometezi. Trebuie să mănânci, dar sănătos și corect. Fără fast-food, fără cola, fără snacksuri și alte prostii.

| CalinaXandra a răspuns (pentru Alexia16ale):

La 1, 55 cm cu 50 ești mai mult decât perfecta!
Eu am 1, 54 și 52 kg și îți spun că am forme și talie subtirica!

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru CalinaXandra):

,,Nu imi mai suport corpul simt am nevoie sa slabesc pana la vara neaparat 10 kg,,

Apuca-te de sală, schimbarea adusă corpului tau e mai bună asa. Si o sa si slabesti

| StoicAnalysis a răspuns:

Anorexia nu e o solutie.

| FreddieM a răspuns:

Vrei sa rezolvi problema asta, fără daune? Mergi la psiholog.
Cheers

| ioana748 a răspuns:

Tu esti normoponderala si de aceea iti este greu a slabesti.
Nu ai nevoie, esti foarte bine.
Poate mergi la psiholog si inveti cum sa pui accent pe altele decat pe aspectul fizic.
Tu esti un suflet nu un număr de kilograme.
Asta inseamna manipularea in masa si sistem de valori dezastruos.
S a si murit pe tema asta, din pacate.
Multa sanatate, Dumnezeu sa te lumineze ❤️

| KovacsB a răspuns:

Incearca unul de 36 de ore pentru inceput.
Daca incerci din prima 7 zile te vei otravi cu propriile rezerve daca n-au mai fost inlocuite de mult timp.
Am tinul unul de 4 zile si am slabit 4kg(cam 5%) probabil tu o sa pierzi 2kg. care s-au mentinut luni de zile, dar nu l-am facut pentru slabit, doar ca exercitiu de vointa, si purificare organism.
Mancaciosilor li se ridica parul in sus numai cand aud cuvantul post.

| MistarGoGu a răspuns:

Daca NU ai mai facut asta deloc *( Nu ai antrenament ) in 90 % -din cazuri te cam IA SMURDU maxim in ziua 3! Daca lipsesti brusc corpul de minerale si alți nutrienti efectele nu o sa iti placa DELOC! DACA ai chef de înțepături de ace si perfuzii baga mare!

| Alexia16ale explică (pentru MistarGoGu):

Daca mai bine incerc sa mananc o saptamana doar salate poate slabesc

| MistarGoGu a răspuns (pentru Alexia16ale):

Dar NU de fructe! Fructoza *( din fructe ) mai pune ceva. Obligatoriu MISCARE de orice fel. Gimnastica in casa si macar 30 min alergare usoara 3 serii × 10 min! Cu 10 de pauză între ele! Ia încearcă vezi ce iese!

| MistarGoGu a răspuns (pentru Alexia16ale):

Pana nu STORCI un tricou de transpirație nu ai ce intra in casa! Asta daca ai VOINTA si vrei sa slabesti fara înfometare ca la puscărie! 3 × MISCARE!

| CalinaXandra a răspuns:

Și după o săptămână de la finalizarea postului, vei pune dublu pe tinewinking succes

| AlexCriss2000 a răspuns:

Nu e recomandat, decât sub supraveghere medicală.