| hazza4ever a întrebat:

Daca vreau sa tin dieta cu Hrisca si Kefir, ceea ce inseamna ca voi pierde multe kg rapid, dar in acelasi timp vreau sa fac 2-3 ore de aerobic/zumba pe zi. Daca fac sport foarte mult pe toata perioada dietei, mi se va lasa pielea sau voi face vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O dieta sanatoasa se face sub indrumarea unui medic si practica a demonstrat ca, daca dai jos intr-un timp relativ scurt multe kilograme, le vei pune la loc tot la fel. O dieta buna, dureaza mult timp, timp in care pierzi usor din greutate si te vei mentine in punctul in care doresti.

Răspuns utilizator avertizat
| EllaMazerschi a răspuns:

Daca incerci un program de tonifiere cu siguranta nu ti se va lasa pielea si nu vei avea vergeturi...si cu siguranta nu vei rezista 2-3 ore de zumba sau aerobic(pilates, tae bo, step aerobic etc.)