| bernaaaaa a întrebat:

Dau fundita! Trebuie sa slabesc vreo 5-10 kg in vreo 10 zile... Posibil?laughing Vreau sa-mi ziceti o dieta sau ceva... Care ati incercat-o şi dvs. E urgent. Aştept raspunsuri! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sugar21Pink a răspuns:

In 10 zile nu se poate. Ajungi anemica. Tine o dieta sanatoasa si mananca slab caloric si o sa slabesti cam 2 kg in 10 zile. Ahh si fa si putin miscare big grin. Pentru 5-10 kg iti trebuie o dieta pe termen lung. Oricum eu nu prea sunt de acord cu dietele astea "minune". Important e sa mananci sanatos, putin si sa faci mult sport.

4 răspunsuri:
| fefenaș a răspuns:

Legume si fructe proaspate + multa miscare si sport.

| NoNameJunior a răspuns:

In 10 zile nu este posibil. poate intr-o luna.
mananca:
-legume
-fructe
-iaurturi
-salate
nu manca:
-paine
-prajeli
-mancare la cuptor
-dulciuri
-pizza/spaghete si chestii de genul asta.
pe langa dieta, mai trebuie sa alergi si sa faci abdomene.crede-ma! am alergat jumatate de ora pe zi, am facut abdomene si am respectat dieta si am slabit!

| ilie98 a răspuns:

Fa foarte mult sport si mananca mai putin si nu consuma chipsuri

| andrei234 a răspuns:

Incearca asta: www.dietafulger.com. Daca nu, poti sa te uiti si aici http://www.dietadeslabit.com/