| anonim_4396 a întrebat:

De 13 zile imi intarzie menstruatia iar astazi am avut o secretie maronie si dupa acea secretie foarte putin sange iar mie de obicei imi curge mult sange cand sunt la menstruatie. am 16 ani, menstruatie neregulata, iar acum vreo 3 saptamani am facut eco si am aflat ca am mici chisturi pe ovare ( am avut probleme de santatate si am facut multe analize. initial m-am dus la spital ca aveam pneumonie si am aflat ca am si chisturi ) si sunt si racita cam de la sfarsitul lunii februaie, am avut pneumonie, am facut antibiotic injectabil iar acum cateva zile m-a apucat iar raceala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| robertadiana a răspuns:

In perioada adolescentei e foarte normal sa iti intarzie menstruatia. Insa pentru acele chisturi iti recomand sa mergi la un consult ginecologic.