| DianaElena003 a întrebat:

Am 1.55, 50 de kg si 15 ani. As vrea sa ma apuc de sala, sa fac Step Aerobic care include Pilatesul, Port de bras si Aerobic Step. Vreau sa renunt la paine si la sucuri, dulciuri si sa mananc cat mai multa mancare sanatoasa. Fara mancare dupa ora 6! Sala o voi face de 2 ori pe saptamana, iar dupa o luna voi face 3 + mers pe jos 30-40 de min zilnic. Cat voi putea slabi intr-o luna? Eu as vrea cam 4 kg. Ce mi-ati mai recomanda? Orice e binevenit. Astept raspuns. Multumesc. Ofer funda. kiss

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Eu zic că ești foarte bine așa cum ești și acum dar dacă ție nu îți place poți slăbii însă să nu exagerezi cu asta.
La sucuri e bine să renunți deoarece afectează organismul dar la pâine nu cred că ar trebui să renunți pentru că ești încă în creștere și ai nevoie. Poți să mănânci doar câte o felie la fiecare masă sau măcar la 1 din 3 mese.
Într-o lună poți slăbii în jur de 4 kg deoarece e normal să dai 1 kg pe săptămână odată ce ții o dietă dar depinde de organism iar cum tu nu ai atât de multe kilograme de înlăturat, dacă dai 2 kg într-o lună este excelent.
Baftă!

| vocea a răspuns:

Pai in primul rand esti in crestere stai linistita orice regim la grutatea ta nu este bine venit sport este foarte bine ca faci, iar manacarea nu are treaba poti manca cat vrei daca faci miscare care sa arda caloriile succes