| Larisaaaa a întrebat:

De 2 zile ma doare stomacul dupa ce mănânc sau beau ceva. Simt o strângere, o durere care durează câteva ore. Și îmi este foame dar nu pot manca din cauza durerii. Cine a avut asa ceva, sa îmi explice și mie de ce și ce sa fac. Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Numai un medic i ti poate spune cu adevarat ce ai, si asta după ce ti face analizele si te consultă, fiecare om este unic deci ceea ce ai tu poate nu a avut si altcineva, poate ai gastrită sau ulcer, dar daca nu te vede un medic degeaba pune m noi diagnostic, ia dicarbocalm, te arde stomacul? Dimineata maninci? Scaun ai? Esti sau ai fost constipată? Ce varsta ai?

| Larisaaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai dreptate. Mai bine merg la medic. Mănânc cam din 4 în 4 ore și am 20 de ani. Nu am alte probleme în afara de asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Larisaaaa):

Stiu că am dreptate de aceea ti am si zis. Mergi miercuri la medicul de familie, ca maine este inchis peste tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Larisaaaa):

Mersi pentru fundă. Sanatate.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ai incercat sa iei in Dicarbocalm sa vezi daca iti trece? E pentru stomac. Daca nu, du-te la medic, el va sti cel mai bine cum sa gestioneze situatia astfel incat sa iti fie bine.Zi faina.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Buna, la fel si eu, te doare burta pentru ca azi mananci la 4 si maine mananci la 12, cam asa vine treaba, stomacul nu se poate adapta, pentru ca mamanci spontan. Incearca sa mananci mai regulat, si nu rabda de foame. Daca mananci azi la 6 seara, mănâncă si maine la fel, ai sa vezi ca burtică nu o sa mai doara!

| Andreea278 a răspuns:

Hei