| irinelsimion a întrebat:

De 3 luni mă confrunt cu o infectie a pielii, scabia. Am încercat cu diferite creme. benzoat de benzil, unguent cu sulf, și alte soluții naturiste. Îmi puteți da vreo sugestie pentru a scăpa de aceasta boala " eleganta "? Va rog. Sincer nu știu ce sa mai fac. Soluții, Cum ar fi " scabex ", de care am auzit ca sunt foarte bune, nu se mai găsesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bestkid a răspuns:

Ai mers la dermatolog?

| Vlad940 a răspuns:

Incearca cu aloe vera, uitate putin pe internet la beneficii, cred ca te-ar ajuta foarte mult!