| Lora a întrebat:

De 3 zile am frisoane si temperatura insotite cu dureri de cap, am citit pe net si am vazut ca poate fi o infectie.Eu am mai avut infectie la rinichi acum vreo 5 ani in urma, problema este ca nu sunt in Romania sa pot merge la medic, iar aici nu am acte.Am luat niste pastilute, iar in urma acestora incep sa transpir si imi revin pentru cateva ore, dar apoi iar ma iau frisoanele si temperatura si durerile de cap. Ce pot sa fac? Cum as putea sa ma tratez acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iubiţica95 a răspuns:

Acceseaza saitul www.boli-medicina.com si vei gasi o multime de metode pentru tratarea tutror bolilor acasa. :) Bafta

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cumperi un bilet de avion si ajungi in Romania. Daca esti intr-o tara din uniunea europeana esti legala si poti merge la medic sa te vada.

| cataalecs96 a răspuns:

Ai gripa

| SebySZ a răspuns:

Pai trebuie sa te duci la medicul de familie si sa iti prescrie niste antibiotice am avut si eu aceleasi simptome si cu antibiotice mi-a trecut in 2 saptamani...