| Mariankkk a întrebat:

Buna, de aseară ma confrunt cu o problema stresanta, sunt răcit și m-am strâns de nas deoarece am vrut să îmi desfund o nară iar cand am făcut acest lucru o ureche mi s-a înfundat. Am adormit si cand m-am trezit nu mai era înfundată, iar acum iar s-a înfundat, va rog dati-mi niste leacuri pentru acasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiMSV a răspuns:

Dacă nu te doare, e ok. Ai pus prea multă presiune pe urechea respectivă. O să-ți treacă de la sine.
Pentru răceală poți lua Coldrex/Theraflu și un ceai de lămâie.
Eu iau Decasept 4-5 pastile și mă lasă gâtul pentru 2-3 ore.

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce nu incerci cel mai simplu lucru care ii poate veni in minte unei persoane care are nasul infundat: picaturile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la presiune. Îți trece repede, intr-o zi maxim.