| BuBBlesykeSs a întrebat:

Buna,
De cand am slabit de cateva luni am o durere de stomac si arsuri doar cand mananac legume crude sau salate. Si din aceasta cauza nu mai pot bea cafea, lamai, prajituri diferite branteturi etc, zici ca mi-a devenit stomacul foarte sensibil.
Mi am facut un set de analize printre care si helicobacter pylori sange si materii fecale si mi au iesit negative.
Stie cineva care ar putea fi problema?
Presupun ca este o gastrita... dar oare de la ce, doar de la cruditati a pornit totul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la gastroenterolog numai medicii pot stii cauzele după ce te vor consulta, aici pe acest site nu stim, tu esti fată sau baiat? Ce varsta ai? Ai slabit cu tratament dat de medic? Poate ai alergii la anumite alimente intoleranță.

| Iote a răspuns:

"zici ca mi-a devenit stomacul foarte sensibil"
Chiar a devenit. Cum ai slabit? Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia omez cand te deranjeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai înfometat? Ai băut foarte multe ceaiuri pentru slăbit? sad

| BuBBlesykeSs explică (pentru anonim_4396):

Nu, tind sa cred ca totul a plecat de la 3 în 1 pe care îl beam dimineața la munca ...pentru ca începuse la un moment dat sa ma doara rău sau e din cauza salatelor nu știu

| NunuNini a răspuns:

De cand ai slabit, cum?
Prin infometare? Cu lamaie bauta dimineata pe stomacul gol? Sau in alt mod nesanatos? Mergi la medic.

| BuBBlesykeSs explică (pentru NunuNini):

Am mâncat chiar foarte bine.
Am slăbit cu nutriționist, nu de capul meu, am 3 mese pe zi și 2 gustări (salate sau legume fierte cu carne, ciorbe etc, dar fără prăjeala sucuri etc ) plus ca mai beau 3 în 1 dimineața pe stomacul gol și ma durea și mai tare când beam, cred ca de acolo a început totul.

| BuBBlesykeSs explică:

Am mâncat chiar foarte bine.
Am slăbit cu nutriționist, nu de capul meu, am 3 mese pe zi și 2 gustări (salate sau legume fierte cu carne, ciorbe etc, dar fără prăjeala sucuri etc ) plus ca înainte mai beam 3 în 1 dimineața pe stomacul gol și ma durea și mai tare când beam, cred ca de acolo a început totul...

| bmb43 a răspuns:

Nu manca roșii, nu bea suc. Dacă ai slăbit cu roșii, e foarte rău! Roșiile sunt acide și îți distrug stomacul gol imediat. Mergi la un medic sa îți dea un tratament și o dieta pentru a-ți reface cavitatea stomacală! Grăbește-te, dacă nu tratezi din timp dai în Ulcer (Se perforează stomacul)! Crede-mă pe cuvânt când îți zic ca nu e o senzație plăcută.

| BuBBlesykeSs explică (pentru bmb43):

Nu am slăbit de capul meu, am fost la nutriționist am scris mai sus ce am mâncat.
Am fost la medic sunt pe tratament și de atunci tot mănânc mâncare neacida, dar tot ma mai doare câteodatăcrying