| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy de cateva zile de cate ori ma spăl in zona intima îmi ramane pe mana un miros greu si suparator suparator de usturoi. Secretia e normala si nu pare sa îmi miroasă așa... Ce o fi? Ma spăl cu clor pe mâna ca sa dispară mirosu. Mentionez ca nu mănânc usturoi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Cum sa te speli cu clor, iti arde pielea, mai ales in zona intima, foloseste gel de dus.

| Gdeni a răspuns:

Fata, eu cred ca ai răspuns doar ca sa te bagi in seama... Am zis ca ma spăl pe mana nu la...

| Gdeni a răspuns:

Si indiferent cu ce ma spal pe mana nu dispare mirosul, decat cu clor.

| rocket1204 a răspuns:

Buna! Daca secretiile tale vaginale si-au schimbat numai mirosul, nu si textura, consistenta, culoarea si nu ai si alte simptome precum usturimi, iritatii, mancarimi, atunci nu este o problema grava. In maxim 3 zile ar trebui sa revina la normal. S-ar putea sa fie vorba numai despre o infima dereglare a pH-ului intravaginal. Daca problema persista sau se agraveaza, iti sugerez sa mergi la un control ginecologic sau la medicul de familie pentru inceput. De asemenea te sfatuiesc sa te speli cu un gel intim cu pH neutru care are in compozitie si acid lactic (bun pentru imunitatea zonei genitale, regleaza si pastreaza pH vaginal in limite normale). Poti gasi asa ceva la farmacii si cred ca si in supermarketuri.