| Corina5231 a întrebat:

De cateva zile mam simtit tot obosita. Lipsita de energie m-am odihnit o zi intreaga si totusi acest lucru nu a dat rezultate sunt din ce in ce mai obosita si cu greu ma mai pot misca pe timp de noapte imi simt corpul liptit de energie iar ochi cu greu mai pot vedea bine. Ce credeti ca ar putea fi? ma ingrijoareaza acesta stare. Iar durerile de cap sunt foarte dese la fel si febra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Febra poate fi un semn de infectie in organism. Nu poti sti cu adevarat ce ai pana nu consulti un medic. Mergi la medicul de familie pentru a-ti recomanda ce analize de sange trebuiesc facute si cred ca e bine sa faci si o analiza de urina. Poate ai si ceva lipsa de fier. Oricum se va vedea la analize. Multa sanatate!

| NICKSOOO a răspuns:

Asta se datoreaza orelor de somn pierdute de-a lungul timpului, ce si-au pus amprenta. Nu este de ajuns sa dormi o zi intreaga; cum oboseala ai dobandit-o in timp, te vei recupera tot in timp, dar asta inseamna sa te culci cel tarziu la 10 seara si... daca ai timp ai putea dormi si dupa-miaza. Mananca multe fructe si legume si hidrateaza-te, numai asa vei putea reveni la starea initiala. Sper ca te-am ajutat! O seara placuta si linistita!