| Florian80 a întrebat:

Buna
De ceva timp am inceput sa vad clar doar de la 10cm in sus.tot ce e sub aceasta distanta vad nu incetosat ci cam lightly dublat. Probabil am nevoie de ceva ochelari...voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune-i povestea asta, ori iti da trimitere la oftalmologie ori are el alte idei.

| Florian80 explică (pentru Smmo):

Ms frumos. buna idee

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare că da.

| gabicoo a răspuns:

E vorba despre miopie.
Ai nevoie de ochelari.

| Florian80 explică (pentru gabicoo):

Idiot patentat! Miopia este atunci cand nu vezi la departare si vezi bine doar in apropiere! La mine e tocmai invers!

| alisa201921 a răspuns:

Du-te la oftalmolog și o sa îți spună el mai bine