| popalexandra1234 a întrebat:

De ceva zile ma simt foarte rau.Am febra destul de mare, peste 37, ma doare stomacul, spatele si gatul, sunt ametita si ma simt foarte obosita.Ma gandeam probabil ca e de la caldura mare din ultimele zile mai ales ca stau la campie unde e foarte cald.Dar totusi nu gasesc nicio legatura.Ce as putea avea si ce as putea face pentru ca plec peste cateva zile la mare. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tinctura de bitter suedez? Daca da, pune o lingurita intr-un pahar cu apa. Te va ajuta, chiar daca e vorba de vreo intoxicatie!happy
Multa sanatate

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor pentru a te trata corespunzator si repede. Mai ales ca vei pleca la mare.

| popalexandra1234 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot merge momentan la doctor ca stau departe de oras si parintii nu sunt acasa.crying

| popalexandra1234 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru popalexandra1234):

Ai tinctura de bitter suedez? Daca da, pune o lingurita intr-un pahar cu apa. Te va ajuta, chiar daca e vorba de vreo intoxicatie!happy
Multa sanatate

| zuzualina a răspuns:

Suspect de toxinfectie alimentară thinking

| popalexandra1234 explică (pentru zuzualina):

S-ar putea.m-am gandit si eu la asta ca am mancat pe caldura aia numai prajeli ca am fost cu colegii la gratar.Sti cam in cat timp imi trece si ce as putea face?

| zuzualina a răspuns (pentru popalexandra1234):

Făra parerea unui medic nu ma pot exprima. El stabileste gravitatea.
Şi pregateste-te... mai mult ca sigur vei sta internată poate doar o saptamana daca îti trece

| popalexandra1234 explică (pentru zuzualina):

Nu prea as vrea sa stau internata ca plec duminica la mare.

| andrw1929 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la doctor!
Imi pare rau la cum te simti :3!
Toate cele bune!

| ONElena11 a răspuns:

Este posibil sa fi contactat vreun virus.