| anonim_4396 a întrebat:

De curand am o problema legata de ovare ma dor foarte tare, urina are un miros ciudat, si cand ma duc la toaleta ma doare. Ma dor ovarele si stomacul( credeti ca au vreo legatura?), dar uneori ma doare ingrozitor incat nu pot suporta durerea, iar alteori mai putin. Stiti daca e o problema grava? Vreun sfat? Multumesc, anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu astepta minuni si fa o vizita la medicul de familie, ai infectie si esti si racita.
Cred ca ar fi cazul sa iei in serios aceasta problema si sa faci un control amanuntit!
O seara bunahappy

3 răspunsuri:
| Noitra a răspuns:

Stii sigur ca sunt ovarele? Daca te doare in spate s-ar putea sa ai pietre la rinichi. Urina se face in rinichi, nu in ovare. Acolo ai ovulele. Deci mirosul neplacut provine din rinichi, probabil in urma unei infectii. La doctor cu tine. happy Funda?

| Andrada28 a răspuns:

Buna te sfatuiesc sa te duci la o ecografie ceva sau sa asculti sfatul medicului de familie nu poate fi o problema grava deoarece ovarele te dor cand esti racita adica umbli cu picioarele goale pe parchet gresie ...si asa mai departe stomacul poate e din cauza ca nu mananci destul de bine si nu ai ore stabilite cand sa mananci fa-ti un control draga mea sa nu se inrautateasca sa nu faci ulcer gastric... te :* funda?

| Andrada28 a răspuns (pentru Andrada28):

Intot deauna nu trebuie sa ai burtica rece sau picioarele