| CurcubeulColorat a întrebat:

De dimineata m-a durut imediat sub coaste cam intre ficat si fiere, imi era greata iar apoi imi simteam stomacul gol.Am mai fost la medic mai demult cu aceasta problema si mi-a prescris Omeprazol si Metoclopramid pentru greturi. Din ce cauza apar aceste dureri? Ca sa stiu pe viitor de ce sa ma feresc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pari a avea gastrita. Aceasta este data, de obicei, de o infectie cronica cu Helicobacter pylori. Trebuie sa te vada un gastroenterolog, sa te testezi si, daca ai germenul sa te tratezi. Gastrita recidiveaza primavara si toamna in lipsa tratamentului corect (antibiotic).