| RoxannaI a întrebat:

De la ce ar putea fi, uneori, mucus in scaun? Nu mult dar este. Am un hemoroid extern, ar putea fi cauza? Altceva nimic, nici-o schimbare. Ați pățit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Hemoroidul produce sange nu mucus. Mergi la medicul de familie care te va indruma catre un medic de specialitate!

| RoxannaI explică (pentru Salontanul):

Am sa merg, dar citisem, atunci când e inflamat produce puțin mucus.

| Salontanul a răspuns (pentru RoxannaI):

Si eu am citit asta dar n-am patit-o. Am avut probleme cu hemoroizii de imi venea sa ma urc pe pereti. Noroc ca am descoperit un remediu din Ungaria (stau in zona de granita) si am scapat de 10 ani.

| RoxannaI explică (pentru Salontanul):

Aaa super! Nu cer tratament sau verdict, eram curioasa dacă cineva a mai întâmpinat. Nu am avut niciodată probleme cu colonul sau altceva. Hemoroidul acela nu ma deranjează. L-am căpătat din cauza sălii...

| Salontanul a răspuns (pentru RoxannaI):

Atentie la constipatie! Medicii spun ca in mod normal trebuie sa mergi la WC de cate ori mananci o masa consistenta. Acum, nici eu nu merg de trei ori pe zi dar macar o data pe zi merg. Daca nu merg intr-o zi, seara iau masuri: suc de rosii, Kiwi (3-4 bucati) sau chiar laxativ daca-i urgent.

| RoxannaI explică (pentru Salontanul):

Nu am avut niciodată probleme, pana în 3 ori pe zi ajung la baie, și normal. Am sa merg totuși la un control sa aflu problema și dacă se poate rezolva.

| Salontanul a răspuns (pentru RoxannaI):

Bravo! Ma bucur ca faci asta! Sa fii sanatoasa!

| RoxannaI explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc la fel!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul poate depista cauza, nu noi pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de cantitate. Digestie proastă.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi vorba de colon iritabil. Consulta un medic!